[English]     [Français]     [Deutsch]

Watoto - Dzieci Afryki
(„Watoto wa Afrika” to w języku
suahili – „Dzieci Afryki”)

Wystarczy zatrzymać się gdzieś w wiosce, w miasteczku, a nawet po prostu w polu – od razu pojawi się gromada dzieci. Wszystkie nieopisanie oberwane. Koszuliny, porcięta w nieprawdopodobnych strzępach. Za jedyny majątek, za jedyne pożywienie mają małą tykwę z odrobiną wody. Każdy kawałek bułki czy banana zniknie pochłonięty w ułamku sekundy. Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym, jest formą życia, drugą naturą. A jednak to, o co proszą, nie jest prośbą o chleb czy owoc, nie jest nawet prośbą o pieniądze.
Proszą o ołówek.
Ołówek kulkowy, cena 10 centów. Tak, ale skąd wziąć dziesięć centów?
A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć.

Ryszard Kapuściński – Heban

Fundacja Watoto – Dzieci Afryki posiada status organizacji pożytku publicznego, której mogą Państwo przekazać 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT); w poprzednich latach był to 1%.

1,5% PIT za 2022 rok – podsumowanie

37 919,50 zł (po przewalutowaniach: 8 591,72 euro) – to łączna suma 1,5% podatku za rok 2022 przekazana (w roku 2023) fundacji Watoto – Dzieci Afryki.   D Z I Ę K U J E M Y !

Wyżej wymienioną sumę podzieliliśmy, na podstawie Państwa wskazań (które przekazał nam Urząd Skarbowy w Piasecznie lub bezpośrednio Państwo), na następujące kwoty:

  • 3 920,00 zł (po przewalutowaniach: 888,19 euro)
    – ze wskazaniem: leczenie, dożywianie
       (zob. zakładka: Bilet do stacji Życie),
  • 33 999,50 zł (po przewalutowaniach: 7 703,53 euro)
    – bez wskazania przeznaczenia.

Całą powyższą kwotę bez wskazania przeznaczenia postanowiliśmy przeznaczyć na „inwestycje społeczne” – budowę szkoły lub porodówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy powierzyli naszej fundacji 1,5% podatku za rok 2022!

Informacje o tym, jak spożytkowaliśmy 1% PIT za rok 2021 i poprzednie lata, znajdą Państwo pod zakładką: 1% PIT – poprzednie lata.

W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt:

tel.: 22 756 58 50 lub 505 44 99 15
e-mail: fundacja@DzieciAfryki.org

Więcej informacji o fundacji – w tym adres siedziby, numer konta itp. – znajdą Państwo pod zakładką O fundacji.

Niniejsza witryna www jest – oprócz wpisów w urzędowych bazach danych, facebookowej strony fundacji www.facebook.com/fundacja.watoto oraz okresowo aktualizowanej przez fundację informacji w bazie portalu ngo.pl – jedynym w Internecie oficjalnym źródłem informacji o działalności fundacji Watoto – Dzieci Afryki.

Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za informacje na innych stronach (witrynach) www.

Wszystkie zamieszczone w ramach niniejszej witryny materiały (tekstowe, wizualne i dźwiękowe) objęte są prawami autorskimi. Osoby, które chciałyby je wykorzystać (na swojej stronie www lub w inny sposób), powinny uzyskać zgodę administratora niniejszej witryny – kontakt: webmaster@DzieciAfryki.org.