[English]     [Français]     [Deutsch]

Watoto - Dzieci Afryki
(„Watoto wa Afrika” to w języku
suahili – „Dzieci Afryki”)

Wystarczy zatrzymać się gdzieś w wiosce, w miasteczku, a nawet po prostu w polu – od razu pojawi się gromada dzieci. Wszystkie nieopisanie oberwane. Koszuliny, porcięta w nieprawdopodobnych strzępach. Za jedyny majątek, za jedyne pożywienie mają małą tykwę z odrobiną wody. Każdy kawałek bułki czy banana zniknie pochłonięty w ułamku sekundy. Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym, jest formą życia, drugą naturą. A jednak to, o co proszą, nie jest prośbą o chleb czy owoc, nie jest nawet prośbą o pieniądze.
Proszą o ołówek.
Ołówek kulkowy, cena 10 centów. Tak, ale skąd wziąć dziesięć centów?
A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć.

Ryszard Kapuściński – Heban

Czekają na pomoc…

Kolejne listy uczniów/uczennic potrzebujących „opieki na odległość” zamieścimy na tej stronie w drugiej połowie sierpnia. Będą to listy uczniów z Konga, gdzie rok szkolny zaczyna się we wrześniu.

Również w sierpniu zamieścimy listę studentów/studentek w Rwandzie i Kongu, potrzebujących wsparcia na pokrycie kosztów czesnego (rok akademicki – zarówno w Rwandzie, jak i w Kongu – zaczyna się w październiku).

Osoby, które zgłoszą nam wcześniej gotowość pomocy dla ucznia lub studenta, otrzymają ww. listy bezpośrednio na swój adres e-mail.

W tym momencie prosimy Państwa o zajrzenie pod zakładki:

 

Bilet do stacji Życie

– gdzie znajdą Państwo informacje o dwóch akcjach pomocy: „Bilet do stacji Życie” i „Dożywianie”.

 

Aleppo – przywrócić godność

– gdzie znajdą Państwo informacje o akcji pomocy na rzecz mieszkańców zrujnowanego wojną miasta Aleppo w Syrii.

Mogą również Państwo przesłać nam formularz ze zgłoszeniem gotowości do „opieki na odległość”. Odpowiemy po otrzymaniu od misjonarzy informacji o nowych uczniach/studentach potrzebujących wsparcia. O rozpoczęcie wpłat prosimy dopiero po poinformowaniu przez nas o objęciu „opieką na odległość” konkretnego ucznia/studenta.

Formularz zgłoszeniowy mogą Państwo pobrać spod jednego z poniższych linków:

Formularz prosimy wypełnić obustronnie, podpisać i przesłać nam e-mailem (zeskanowany) lub pocztą tradycyjną (na adres podany po drugiej stronie formularza).

Zasady pomocy opisane są pod zakładką „Watoto” – edukacja. W razie dalszych pytań – prosimy o kontakt:

tel.: 22 756 58 50 lub 505 44 99 15
e-mail: fundacja@DzieciAfryki.org

Więcej informacji o fundacji – w tym adres siedziby, numer konta itp. – znajdą Państwo pod zakładką O fundacji.

Niniejsza witryna www jest – oprócz wpisów w urzędowych bazach danych, facebookowej strony fundacji www.facebook.com/fundacja.watoto oraz okresowo aktualizowanej przez fundację informacji w bazie portalu ngo.pl – jedynym w Internecie oficjalnym źródłem informacji o działalności fundacji Watoto – Dzieci Afryki.

Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za informacje na innych stronach (witrynach) www.

Wszystkie zamieszczone w ramach niniejszej witryny materiały (tekstowe, wizualne i dźwiękowe) objęte są prawami autorskimi. Osoby, które chciałyby je wykorzystać (na swojej stronie www lub w inny sposób), powinny uzyskać zgodę administratora niniejszej witryny – kontakt: webmaster@DzieciAfryki.org.